06 lutego 2019

Zamknięcie Google+. Czyli jak przygotować się do wygaszenia G+?

Na nasze skrzynki e-mailowe, trafiła wiadomość dotycząca zamknięcia Google+. Już w grudniu 2018 roku, ta informacja trafiła do mediów. Co jest tego powodem? Ponoć spadek popularności oraz wyciek danych. Od dnia 2 kwietnia 2019 roku, nasze konta przestaną istnieć a wraz z nimi wszystkie strony, które utworzyliśmy. Od 4 lutego 2019 roku, nie możemy już tworzyć nowych profili, stron oraz wydarzeń w Google+. 
Ludzi, Google, Polaroid, Pinterest, Wzór

Warto wspomnieć, że jeśli logowaliśmy się za pomocą przycisku Google+, to przestaną one działać. Na niektórych stronach, zostaną zastąpione logowaniem przez Google. 
Jeżeli macie włączoną funkcję komentowania za pomocą Google+, to musicie wiedzieć, że zostanie ona wycofana. Wszelkie komentarze zamieszone przez Google+, będą usuwane od dnia 2 kwietnia 2019 roku. Warto jednak wiedzieć, że możemy pobrać i zapisać te komentarze. Instrukcje Google podaje TUTAJ.
Osobiście, najbardziej dotknął mnie fakt, że zostanie usunięty gadżet "Obserwatorzy G+". Myślę, że każdy z nas uzbierał tam sporą grupkę osób. Przycisk +1 oraz plakietka Google+ również znikną. Nie będziemy mieli również możliwości udostępniania postów przez Google+. 

Jak przygotować się do wygaszenia Google+?

Po pierwsze polecam usunąć wszystkie gadżety związane z Google+. 

Po drugie, jeśli w szablonie masz przycisk udostępniania przez Google+, wato go usunąć. W tym celu polecam pobrać swój szablon i dopiero wtedy kombinować. Każdy kod HTML jest inny, dzieje się to przez różnorakie motywy, których używamy. 
Po trzecie, należy zmienić swój profil na Blogger. Jeśli tego nie zrobimy i będzie nadal korzystać z G+, pojawimy się jako nieznani autorzy. 
Jak najprościej zmienić swój profil? Wystarczy wejść w Panel Bloggera-> Ustawienia-> Ustawienia użytkownika-> zmieniamy z Google+ na Blogger. 
Zaraz po zmianie, pod napisem Blogger pojawi się przycisk "Edytuj", gdzie możemy ustawić swoją nazwę, ustawić awatar i uzupełnić podstawowe informacje. 
Jeżeli macie wielu obserwatorów w Google+, warto dodać post, w którym poinformujecie swoich czytelników, gdzie mogą znaleźć Wasze treści. 

Warto wiedzieć, że usunięcie Google+ nie będzie miało wpływu na nasz dostęp do innych usług Google. Gadżet obserwatorzy, również zostanie bez zmian. 
Jeśli korzystacie z programu publicznego testu beta Usług Google Play w Waszych telefonach, polecam zrezygnować z uczestnictwa w tym programie. Mogą występować problemy, z korzystaniem z niektórych aplikacji związanych z Google (Gmail itp.)


Co o tym sądzicie? Czego będzie Wam najbardziej brakowało? 
Zastanawiam się nad kolejnym wpisem. Wolelibyście jakąś recenzję produktu? Czy może coś związanego z Holandią, jako iż tu aktualnie mieszkam? Z moich obserwacji wynika, że spora część moich odbiorów to osoby przebywające w NL. 

Pozdrawiam, M.

10 komentarzy :

 1. Chyba nie wpłynie ta zmiana jakoś bardzo, korzystałam z google+, ale nie jako główne konto. :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na szczęście ciągle ( od wieluuuu lat ) korzystam z funkcji Bloggera, jednak te kombinacje wpłyną pewnie na funkcjonalność ( chociażby komentarze i profile wielu blogerów w G+ )

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również korzystam z Bloggera więc dla mnie usunięcie Google + nie jest czymś co wywróci mojego bloga☺
  Może następny post o Holandi?☺😘
  pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki tobie zmieniłam profil, bo nawet o tym nie wiedziałam. Gorzej będzie z ustawieniami w HTML bo kompletnie tego nie ogarniam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo pomocny post! Co prawda zmieniłam już swój profil z Google+ na bloggera, ale jeszcze upewnię się co do gadżetów G+. Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie używałam google+ więc mnie ta zmiana nie dotyczy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mega mi się nie podoba ta zmiana, niestety prowadziłam system obserwacji przez Google+ więc wszystkie osoby mi przepadły;( Pozdrawiam:*

  OdpowiedzUsuń
 8. I can't believe google plus is closing It is such a great tool Thanks babe for the info xoxo Cris
  https://photosbycris.blogspot.com/2019/02/breathe-in-breathe-out.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tego co widzę google samo zmienia wszystko za nas. Nie wiem jak jest z kontami, bo osobiscie od zawsze mam na bloggerze, ale z pewnoscia warto z gory to zmienic. Najbardziej na pewno będzie szkoda blogow, ktore mialy system komentarzy z g+, bo wszystko zostanie skasowane.

  www.imdollka.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Super, że zamieściłaś ten wpis, z pewnością wielu osobom się przyda. Ja z Google+ korzystałam tylko w celu udostępniania postów, więc na szczęście niewiele tracę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie bloga. Jeśli już tu trafiłeś/aś, zostaw coś po sobie. Każdy komentarz wiele dla mnie znaczy i zachęca do dalszego działania.

Jeśli zaobserwujesz mojego bloga, możesz liczyć na to samo :)

Designed by Blokotek. All rights reserved.