2/06/2019

Zamknięcie Google+. Czyli jak przygotować się do wygaszenia G+?

Na nasze skrzynki e-mailowe, trafiła wiadomość dotycząca zamknięcia Google+. Już w grudniu 2018 roku, ta informacja trafiła do mediów. Co jest tego powodem? Ponoć spadek popularności oraz wyciek danych. Od dnia 2 kwietnia 2019 roku, nasze konta przestaną istnieć a wraz z nimi wszystkie strony, które utworzyliśmy. Od 4 lutego 2019 roku, nie możemy już tworzyć nowych profili, stron oraz wydarzeń w Google+. 
Ludzi, Google, Polaroid, Pinterest, Wzór

Warto wspomnieć, że jeśli logowaliśmy się za pomocą przycisku Google+, to przestaną one działać. Na niektórych stronach, zostaną zastąpione logowaniem przez Google. 
Jeżeli macie włączoną funkcję komentowania za pomocą Google+, to musicie wiedzieć, że zostanie ona wycofana. Wszelkie komentarze zamieszone przez Google+, będą usuwane od dnia 2 kwietnia 2019 roku. Warto jednak wiedzieć, że możemy pobrać i zapisać te komentarze. Instrukcje Google podaje TUTAJ.
Osobiście, najbardziej dotknął mnie fakt, że zostanie usunięty gadżet "Obserwatorzy G+". Myślę, że każdy z nas uzbierał tam sporą grupkę osób. Przycisk +1 oraz plakietka Google+ również znikną. Nie będziemy mieli również możliwości udostępniania postów przez Google+. 

Jak przygotować się do wygaszenia Google+?

Po pierwsze polecam usunąć wszystkie gadżety związane z Google+. 

Po drugie, jeśli w szablonie masz przycisk udostępniania przez Google+, wato go usunąć. W tym celu polecam pobrać swój szablon i dopiero wtedy kombinować. Każdy kod HTML jest inny, dzieje się to przez różnorakie motywy, których używamy. 
Po trzecie, należy zmienić swój profil na Blogger. Jeśli tego nie zrobimy i będzie nadal korzystać z G+, pojawimy się jako nieznani autorzy. 
Jak najprościej zmienić swój profil? Wystarczy wejść w Panel Bloggera-> Ustawienia-> Ustawienia użytkownika-> zmieniamy z Google+ na Blogger. 
Zaraz po zmianie, pod napisem Blogger pojawi się przycisk "Edytuj", gdzie możemy ustawić swoją nazwę, ustawić awatar i uzupełnić podstawowe informacje. 
Jeżeli macie wielu obserwatorów w Google+, warto dodać post, w którym poinformujecie swoich czytelników, gdzie mogą znaleźć Wasze treści. 

Warto wiedzieć, że usunięcie Google+ nie będzie miało wpływu na nasz dostęp do innych usług Google. Gadżet obserwatorzy, również zostanie bez zmian. 
Jeśli korzystacie z programu publicznego testu beta Usług Google Play w Waszych telefonach, polecam zrezygnować z uczestnictwa w tym programie. Mogą występować problemy, z korzystaniem z niektórych aplikacji związanych z Google (Gmail itp.)


Co o tym sądzicie? Czego będzie Wam najbardziej brakowało? 
Zastanawiam się nad kolejnym wpisem. Wolelibyście jakąś recenzję produktu? Czy może coś związanego z Holandią, jako iż tu aktualnie mieszkam? Z moich obserwacji wynika, że spora część moich odbiorów to osoby przebywające w NL. 

Pozdrawiam, M.

13 komentarzy:

 1. Chyba nie wpłynie ta zmiana jakoś bardzo, korzystałam z google+, ale nie jako główne konto. :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na szczęście ciągle ( od wieluuuu lat ) korzystam z funkcji Bloggera, jednak te kombinacje wpłyną pewnie na funkcjonalność ( chociażby komentarze i profile wielu blogerów w G+ )

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również korzystam z Bloggera więc dla mnie usunięcie Google + nie jest czymś co wywróci mojego bloga☺
  Może następny post o Holandi?☺😘
  pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki tobie zmieniłam profil, bo nawet o tym nie wiedziałam. Gorzej będzie z ustawieniami w HTML bo kompletnie tego nie ogarniam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo pomocny post! Co prawda zmieniłam już swój profil z Google+ na bloggera, ale jeszcze upewnię się co do gadżetów G+. Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie używałam google+ więc mnie ta zmiana nie dotyczy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mega mi się nie podoba ta zmiana, niestety prowadziłam system obserwacji przez Google+ więc wszystkie osoby mi przepadły;( Pozdrawiam:*

  OdpowiedzUsuń
 8. I can't believe google plus is closing It is such a great tool Thanks babe for the info xoxo Cris
  https://photosbycris.blogspot.com/2019/02/breathe-in-breathe-out.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tego co widzę google samo zmienia wszystko za nas. Nie wiem jak jest z kontami, bo osobiscie od zawsze mam na bloggerze, ale z pewnoscia warto z gory to zmienic. Najbardziej na pewno będzie szkoda blogow, ktore mialy system komentarzy z g+, bo wszystko zostanie skasowane.

  www.imdollka.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Super, że zamieściłaś ten wpis, z pewnością wielu osobom się przyda. Ja z Google+ korzystałam tylko w celu udostępniania postów, więc na szczęście niewiele tracę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Hey everyone!
  Today I come to you with so much excitement!
  My Ex and I broke up 1 year and 2 months ago and i was six months pregnant. We both love each other and it was a shock to me and it really broke my heart. I tried to call him and both of his lines were disconnected. I tried to reach him on social networks but he deleted me off of them. I tried to reach his parents and they told me that their son said that he does not love me and does not want to see me and they do not know what is wrong. I cried and cried everyday because I loved him very much. Until I gave birth and the baby was one year old, I could not get my love back. Again, I was confused. I do not know what to do and I also lost my job and I have no money to take care of the baby. I was miserable in life so I cried to my sister and told her my problem and said that she knew of one powerful spell caster that helped her when she could not get pregnant. I contacted him by email and he said he will help me and told me that a woman cast a spell upon my man and said he will help me break the spell so my man will come back to me and be mine forever. It was a great surprise to me that everything that he said came to pass. My man came back to me immediately, saying that I should forgive him. I am sending a very big thank you to this powerful and real spell caster. I pray for him to live long and do more of his wonderful work. If you have any kind of problem disturbing you in life, you have to contact this powerful spell caster! He can help you. He will not disappoint you, I give you 100% guarantee that he will help you, Here’s his contact:
  Email him at: Ahmedutimate@gmail.com
  Call or Whats-app him: +2348160153829

  OdpowiedzUsuń
 12. wow this was so helpfull!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie bloga. Jeśli już tu trafiłeś/aś, zostaw coś po sobie. Każdy komentarz wiele dla mnie znaczy i zachęca do dalszego działania.

Jeśli zaobserwujesz mojego bloga, możesz liczyć na to samo :)

Copyright © Szablon wykonany przez